New York City

New York: Největší město USA

Mapa New Yorku

New York je největším městem v USA a zároveň patří mezi největší města světa. Dělí se celkem na pět částí. Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Chcete si ještě před odjezdem prohlédnout na podrobné mapě umístění známých míst a trasy, po které se budete pohybovat?

Na této stránce jsme pro Vás připravili detailní mapu New Yorku včetně vyznačení všech významných míst, památek a ulic. V horní části mapy se nachází několik navigačních tlačítek, pomocí kterých si můžete mapu libovolně přiblížit nebo posunout. Zároveň jsou také k dispozici tlačítka pro přepnutí ze satelitního do klasického nebo terénního zobrazení.


Zvětšit mapu

- Vybrat zájezd do New Yorku -

Užitečné údaje:

New York je největším městem ve Spojených státech. Nachází se na severovýchodě země v 10 metrech nadmořské výšky. Žije zde více než 22 milionů obyvatel (včetně metropolitních oblastí). V náboženství převládá křesťanství a římští katolíci. Městem protéká řeka Hudson. Úředním jazykem je angličtina. Platnou měnou je americký dolar.

Dále doporučujeme:

Chcete poznat na vlastní oči i další světově proslulá města? Vydejte se na poznávací zájezd. Mezi ty nejprodávanější dále patří zájezd do Barcelony, která je hned po Madridu druhým největším městem Španělska nebo také zájezd do Moskvy - do hlavního města Ruska, ve kterém žije více než deset milionů lidí (stejně jako v celé ČR).