New York City

New York: Největší město USA

Památky a turistická místa v New Yorku

New York patří mezi celosvětově uznávané centrum financí, obchodu, módy a kultury. Nachází se zde obrovské množství fascinujících míst a památek, které bezesporu stojí za zhlédnutí.

Budova Eldorado

Přestože New York není typickým historickým městem, můžete zde zhlédnout několik úžasných církevních staveb. Nejpozoruhodnějším kostelem je římskokatolická katedrála sv. Patrika, která patří k nejkrásnějším ukázkám novogotické architektury. Najdete zde také největší novogotický kostel na světě, protestantskou katedrálu sv. Jana, jejíž výstavba započala v r. 1858. Nedávno ji postihl velký požár a znovu byla zpřístupněna v roce 2008.

New York se může pochlubit celou řadou skvělých muzeí, z nichž by vaší pozornosti nemělo uniknout Metropolitní muzeum umění. Naleznete zde spoustu klenotů světového umění – od egyptských vykopávek až Rembrandtovy obrazy. Neměli bychom však opomenout ani Americké přírodovědné muzeum s expozicemi věnovanými vývoji přírody a člověka či Guggenheimovo muzeum, které se specializuje na moderní umění, sochařství a grafiku.

Socha Svobody

Symbolem New Yorku je známá Socha svobody. Nachází se na ostrůvku Liberty Island, kolem něhož vplouvají lodě do newyorského přístavu. Spojeným státům ji v r. 1886 darovala Francie na památku pomoci, kterou přispěla v boji za nezávislost amerických osad. Socha svírající v pravé ruce pochodeň měří společně s podstavcem 93 metrů a autorem její konstrukce je slavný francouzský stavitel Gustave Eiffel.

Navzdory svému velkoměstskému charakteru nabízí New York také spoustu parků, kde si můžete v klidu odpočinout nebo se věnovat joggingu či jízdě na kole. Nejznámějšími parky jsou Battery Park, East River Park, Riverside Park a především Central Park, otevřený v r. 1857, rozkládající se na středním Manhattanu na ploše 4000 x 800 metrů. Ze zdejších atrakcí bychom měli zmínit zoologickou zahradu, několik hřišť, tenisové kurty, jezdeckou dráhu pro koně, jezera určená pro veslování, zimní kluziště a spoustu příjemných restaurací. New York je pověstný tím, že dobře pečuje o svoje životní prostředí. Více než kdekoli jinde je zde využívána městská doprava a mezi nejčastější dopravní prostředky patří kolo.

- Vybrat zájezd do New Yorku -

Užitečné údaje:

New York je největším městem ve Spojených státech. Nachází se na severovýchodě země v 10 metrech nadmořské výšky. Žije zde více než 22 milionů obyvatel (včetně metropolitních oblastí). V náboženství převládá křesťanství a římští katolíci. Městem protéká řeka Hudson. Úředním jazykem je angličtina. Platnou měnou je americký dolar.

Dále doporučujeme:

Chcete poznat na vlastní oči i další světově proslulá města? Vydejte se na poznávací zájezd. Mezi ty nejprodávanější dále patří zájezd do Barcelony, která je hned po Madridu druhým největším městem Španělska nebo také zájezd do Moskvy - do hlavního města Ruska, ve kterém žije více než deset milionů lidí (stejně jako v celé ČR).